Hlavní navigace

Je to ŠvarcSystém?

 • (neregistrovaný) 212.24.147.---

  23. 4. 2020 11:35

  Zdravím,
  když pracuji pro firmu, v dílně se svým pracovním náčiním, kterou má pronajatá ta firma a fakturuji jí odvedenou práci, každý měsíc jinou částku, podle počtu kusů, přičemž nemám žádnou pracovní dobu, mám klíč od baráku a chodím tam klidně v noci nebo o víkendech a občas pracuji i doma, nevystupuji pod jménem té firmy a nemyslím si, že by šéf firmy figuroval jako můj nadřízený.
  ( firma pro kterou vykonávám zakázky zajišťuje náklady = díly se kterými pracuji, které si ale nemohu zajistit sám - dodej dílů z číny )

  Jiný příjem zatím nemám, ale hledám.

  Jedná se o Švarcák?

  Pokud ano, vyhnu se mu čím?
  Zajistím dalšího odběratele svých služeb? Založím si s.r.o.? nechám si "pronajmout stůl"? A pokud pronajmout stůl, mohu nájem "strhávat" z faktur?

  Moc díky za každou odpověď..

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 4. 2020 12:55

   ano (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Podle mého názoru jde o švarc systém: pracujete v jeho dílně, spotřebováváte jeho energie, zpracováváte jeho materiál.

  • 24. 4. 2020 13:21

   ij (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Pokud budete platit nájem vč.energií a budete dělat i pro jiné firmy, pak se o švarcsystém nebude jednat.

  • 24. 4. 2020 13:29

   Aion (neregistrovaný) ---.164.broadband5.iol.cz

   Nikdy nevíte, jaký názor bude mít ten, kdo to bude posuzovat. V minulosti jsem od pokuty zachraňovala nemálo subjektů, ale takto natvrdo odpovědět bych si nedovolila. Hledisko více odběratelů mohlo obstát tak v roce 2012, 2013.

  • 25. 4. 2020 22:12

   Brabec František (neregistrovaný) 185.63.97.---

   Zdravím, "nájem strhávat z faktur" zřejmě myslíte "budu fakturovat méně, firma mi nebude fakturovat nic" (čichám čichám u Vás výdaje procentem) - to by byl právě bod pro švarcsystém, stejně tak jako existence jediného odběratele. OK, odstraňte všechny body pro švarc systém. A potom? Inspekce práce nebo finanční úřad to stejně mohou vidět po svém.
   Takový opravář aut taky opravuje to, co si zákazník přeje, a opravovat nějakému dopravci celou flotilu je sen. No a za to, že bude mít trvale využitou svoji kapacitu třeba z 80% a bude ty opravy provádět kvůli úspoře převozů přímo v garážích klienta, přijde trest v podobě povinného stání se nelegálním zaměstnancem?
   Naštěstí každý kontrolní orgán má omezené kapacity a promlčecí lhůta a správní soudnictví zatím nebyly zrušeny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).