Hlavní navigace

Daň ze mzdy a současně bonus na děti

  • (neregistrovaný)

    18. 5. 2020 19:38

    "Za předpokladu, že plátce vyplácí daňové bonusy a nežádá formou žádostí ani nesnižuje odvody záloh, jsou mu tyto vyplacené částky na daňových bonusech vráceny na základě podaného VDA DPZ za příslušné období, jako přeplatek na dani (za předpokladu, že přeplatek vznikl). "
    Prosím Vás, zda si najdete čas o radu, nějak jsem se zamotala, zda je možné v rámci měsíce žádat o vyplacený bonus a současně uhradit daň ze závislé činnosti. Nevím proč jsem si myslela, že se jedná u FÚ o dva různé účty. Zda tedy vyplacený bonus se musí v rámci měsíce s platbou daně kompenzovat.
    Na sestavě vyúčtování mezd př. za duben
    Daň. zvýhodnění 3 děti 4151
    Sleva 2 děti 2884
    Daň po slevě 2021
    Daňový bonus 1267
    daň po slevách 754
    Podklady pro ´Žádost dle § 35d odst. 5
    bonus 1267
    hrazený z vlastních zdrojů 0
    hrazený ze záloh 1267,-

    Co to znamená z vlastních zdrojů a co ze záloh? Má se dát žádost? Dle mě ne, protože od daně už bonus odečten a jen uhradit zbytek daně tedy 754.

    Moc děkuji

    Janek..

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 5. 2020 20:22

      EvaLi (neregistrovaný)

      Dotaz je trochu "zmatený", ale domnívám se, že vede k odpovědi uhradit 754 Kč.
      Princip je tento: x - 1 zaměstnancům srazím celkem 50.000 Kč daně. Jednomu zaměstnanci vyplatím bonus 5.000 Kč. Těch 5.000 Kč jsem použila ze sražených ostatních daní (čili ze "záloh" ostatních zaměstnanců). Na FÚ odvedu 45.000 Kč. Jiný případ. Ostatním zaměstnancům srazím celkem jenom 3.000 Kč, takže 2.000 Kč zaplatí jako zaměstnavatel v danou chvíli "ze svého" (z vlastních zdrojů). Buď o tuto částku požádám FÚ k vrácení anebo předpokládám, že příští měsíc (měsíce) už ostatním zaměstnancům budu srážet daleko vyšší zálohy na daň, tak hezky někdy příště pošlu na FÚ o tyto další 2.000 Kč méně. Správnost Vašich odvodů se objeví ve Vyúčtování daně za daný rok.
      Ráda Vám ještě upřesním, budete-li potřebovat. Možná je moje odpověď také trochu zmatená. Zdravím

    • 18. 5. 2020 21:38

      janek.. (neregistrovaný)

      Původně jsem si myslela, že pokud program vygeneruje Podklad pro žádost, tak se žádost dá vždy. Ale je potřeba ten podklad i přečíst a promyslet. .. Současně program vygeneruje odvod na FÚ a to je vlastně ten závěr. Původně jsem to brala jako dvě věci. Člověk se stále učí...……. Ještě že to nemám v tak velkých číslech. Děkuji.

      Janek..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).