Hlavní navigace

přepočet hrubé mzdy za kratší měsíc

• 10 77.236.202.---

20. 5. 2020 9:27

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o přepočet základní mzdy. Mám totiž zkontrolovat jednu mzdu po jiné účetní a nemohu se na její částku vůbec dostat. Tak tedy: jedná se o výpočet mzdy za 1. měsíc pracovního poměru. Zaměstnanec nastoupil do práce 5. 11. 2018 tedy v průběhu měsíce. Odpracoval během měsíce místo 22 pracovních dní, 19 pracovních dní + 1 den byla náhrada za dovolenou. Smluvní měsíční mzda je 15000Kč. Mně vychází klasicky (15000:22)*19­=12955Kč + náhrada za 1 den dovolené. Jejich účetní 12345Kč + náhrada dovolené. Existuje snad ještě nějaký jiný způsob výpočtu? Moc děkuji za odpověď.

• 20. 5. 2020 9:40

Jasná (neregistrovaný) ---.228.broadband4.iol.cz

Buď vydělíte základní mzdu počtem plánovaných hodin v měsíci krát počet odpracovaných hodin nebo vámi zvolený postup. Ale v obou případech vyjde stejný výsledek. Napadá mě jedině, že by některý den neměl odpracovanou celou směnu, ale část směny bylo neplacené volno.

• 20. 5. 2020 9:56

Markal

Moc děkuji za příspěvek. Já to kontroluji dle výplatní pásky a má tam uvedeno, že odpracoval 19dní a neplacené volno 0h. Kontroluji tak celý rok včetně nároku na dovoelné atd.......
      Dala mi to přepočítat jedna právnička, protože po něm např. chce zaměstnavatel vrátit vyplacené peníze z dohody o provední práce, kterou měl uzavřenou proto, aby nemusel zaměstnavatel platit velké odvody na SP a ZP. On mu totiž zaměstnavel nedal smlouvu k DPP, ale jaksi zapomněl, že mu dal z DPP mzdový list, potvrzení o příjmech a nějaké výplatní pásky a platil mu to také klasicky na účet. No a jsou tam i jiné slušně řečeno kulišárny, např. srážka ze mzdy za pokutu v zahraničí za špatný stav vozidla atd. atd.. Takže to půjde k soudu a musí to být vše správně.
      Ta částka té mzdy za 11/18 neovlivňuje pouze mzdu za 11/18, ale také průměr pro náhrady v 1. čtvrtletí 2019. Také mi nevychází u HPP náhrady mzdy pro 4. čtvrtletí 2018, mají tam 73,20Kč, ale tam to beru tak, že mohou nějakým způsobem zdůvodnit, existují 3 způsoby tohoto výpočtu, z nichž v jednom je možno např. porovnat se mzdou zaměstnanců na obdobné pozici, což já nemohu dle znalosti parametrů jejich mezd určit, takže to bych asi nechala na nich a beru to tak, že to mají u sebe nějak zdůvodněno. Také nemají odvod zdravotního pojištění z neplaceného volna v 11/19, protože nedosáhl ani minimální mzdy.
      Pokud by vás ještě něco napadlo, ozvěte se. Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).