Hlavní navigace

Účtování dovozu z Číny přes DHL

 • (neregistrovaný) 84.42.144.---

  29. 5. 2020 14:54

  Zdravím všechny :-)

  Fyzická osoba podnikatel - plátce DPH - dovezl elektroniku z Číny. Dopravu zajišťovala DHL.
  Čína tradičně dodala špatnou fakturu a tak nezbylo, než poslat DHL k projednání screen skutečné objednávky včetně platby z eshopu. DHL zajistila zpracování JSD a poslala ho. Kromě toho zajistila úhradu vyměřeného cla (152 Kč) a přidala k tomu poplatek za zajištění celních poplatků 550 Kč.

  U této faktury (152 + 550) je poznámka, že zajištění platby celních poplatků je dle §54 odst.1 písmeno f) ZDPH osvobozeno od DPH a ostatní příplatky a poplatky osvobozeny podle §69 ZDPH od DPH, je tu
  První dotaz:
  Tato osvobození se týkají jen DHL na jejich výstupní straně a já tyto dvě částky (152 + 550) musím zahrnout základu DPH při samovyměření?

  Druhý dotaz:
  Protože ale při zpracování JSD při výpočtu cla vycházeli z tabulkových hodnot dopravy, jsou v řádku 47 JSD k hodnotě zboží přičteny nesmyslné tabulkové hodnoty dopravy.
  Je NUTNÉ při samovyměření (výstup/vstup) veškeré tyto hodnoty zahrnout?

  Třetí dotaz: Protože jsem ale FYZICKY platil jen hodnotu zboží (v celním kurzu USD) a pak fakturu DHL (152+550), předpokládám, že tu dopravu z JSD neřeším (že byla jen použita pro výpočet cla a následně pro samovyměření vstup/výstup), ale na sklad dám zboží JEN v hodnotě ZBOŽÍ + CLO + ZAJIŠTĚNÍ PLATBY CLA (DHL) ... tedy HODNOTA ZBOŽÍ + 152 + 550 ... ?

  Děkuji za vysvětlení ... :-)

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).