Hlavní navigace

Počet Dnů na EL

  • (neregistrovaný)

    1. 6. 2020 9:05

    Dobrý den, prosím,
    u hlavního prac.poměr na 3 dny v týdnu bude uveden na EL stejný počet Dnů jako u hlavního prac.poměru na 5 dnů? (při splnění rozhodného příjmu)
    A ještě prosím, počet Dnů se snižuje v případě neplaceného volna, které trvá celý měsíc? Neplacené volno jen za některé dny se v počtu Dnů neodečítává?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 6. 2020 10:12

      KK64 (neregistrovaný)

      El jsem myslela Evidenční list důchodového pojištění. Zatím jsem zpracovávala ELDP pro pár zaměstnanců, kteří mají prac.dobu PO-PÁ.
      Ještě k těm mým otázkám - mám na to svůj názor, ale chtěla jsem pro jistotu znát názor i někoho znalého.
      Můj názor je takový, že jestliže zaměstnanec vykonává činnost zakládající účast na důchod.pojištění, tak je jedno, jestli pracuje 3 nebo 5 dnů v týdnu a tento měsíc se mu pak počítá na důchod.
      A co se týče toho neplaceného volna, tak aby se nepočítalo do Dnů a byl vykřížkován měsíc, muselo by trvat celý kalendářní měsíc.
      Prosím o kontrolu. Děkuji.

    • 1. 6. 2020 10:18

      Jasná (neregistrovaný)

      Nepíše se zkratka EL, ale ELDP (to pak všichni ví, o co se jedná).
      Vaše první odpověď je správná u druhé bych jen doplnila, že neplacené volno by muselo trvat celý měsíc a nebyl by zúčtovaný příjem s odvodem SP. Pokud by byl nějaký příjem s odvodem SP (např. nějaké odměny), pak by nemohl být měsíc vykřížkovaný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).