Každý kalendářní rok posuzujete samostatně. V r. 2019 odpracoval pouze 34 směn(nepřepočítavala jsem), takže vznikl nárok na 1/12 celoročního nároku ŘD = 2 dny. Zde ke krácení nemůže dojít, protože nárok za odpracované dny se nikdy nekrátí.
Rok 2020: zatím je nemoc 87 dní, pokud by byla další nemoc, tak tyto by se sečetly a až bude nemoc alespoň 100 zameškaných směn a alespoň 60 odpracovaných směn, pak teprve dojde ke krácení.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Běžná silniční kontrola odhalí daňové nedoplatky. Dokud nezaplatíte, neodjedete
Životní minimum se zvýší o dost později
Zdravotní dokumentace může rozhodnout o důchodu. Jak dlouho se archivuje?
30 % nákladů dolů, ale nuda nahoru. Jak nepohřbít značku pod nánosem AI šumu
JMHZ a změny v daních z příjmů v roce 2026 a 2027
Kterými nezdanitelnými částkami si můžete snížit základ daně za rok 2025?
2. 6. 2020 11:37
Dobrý den.
Prosila bych o radu. Zaměstnanec marodil od 13.2.2019 do 30.4.2020. Nárok na dovolenou je normálně 25 dnů. Jelikož v r. 2019 odpracoval jen 34 dnů, vznikl mu nárok na 1/12, což je 2 dny a jelikož zbytek promarodil a dovolená by se mu krátila nemá nárok za loňský na nic?. V letošním roce začal pracovat až 1.5., promarodil 87 dnů. Bude se mu dovolená krátit, jelikož nemoc přecházela z loňského roku? Děkuji