Hlavní navigace

Dodatek ke smlouvě-karNTÉNA

 • (neregistrovaný) 213.155.246.---

  16. 7. 2020 15:36

  Dobrý den, zaměstnavatel chce dát zaměstnancům podepsat dodatek k pracovní smlouvě, pokud zaměstnanec pojede na dovolenou do zahraničí a po návratu bude v karanténě, nebude mu proplacena náhrada mzdy. Prosím o váš názor, jestli to vůbev může udělat. Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 7. 2020 17:01

   xy (neregistrovaný) 46.13.62.---

   ne. pokud je nařízena lékařem karanténa, je to jako neschopenka.

  • 17. 7. 2020 10:12

   om (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

   Podle § 102 odst. 1 ZP je zaměstnavatel povinen vytvářet bezpečné a zdraví neohrožující pracovní prostředí a pracovní podmínky vhodnou organizací bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a přijímáním opatření pro předcházení rizikům.
   Zaměstnavatel je oprávněn na zaměstnanci vyžadovat sdělení, zda dovolenou trávil v rizikové oblasti. Kdyby byl zaměstnavatel schopen prokázat, že skutečnosti uvedené zaměstnancem o místě trávení dovolené jsou nepravdivé, jedná se o porušení povinností vyplývajících z právních předpisů vztahujících se k zaměstnancem vykonávané práci. Zaměstnanec svými nepravdivými informacemi mohl způsobit zaměstnavateli škodu, ale hlavně mu znemožnil plnit povinnosti vytvářet pro všechny zaměstnance bezpečné a zdraví neohrožující pracovní prostředí. To by mohlo být možností zavlečení nákazy na pracoviště zaměstnavatele ohroženo.

   V případě pochybností anebo zájmu zaměstnavatele, aby ochránil ostatní zaměstnance, je možné jako ochranné opatření se zaměstnancem po návratu z dovolené dohodnout výkon práce z domova.
   Samozřejmě placenou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).