Hlavní navigace

DPP na vlastní dítě

• (neregistrovaný) 84.244.66.---

29. 7. 2020 15:06

Dobrý den, může mi prosím někdo pomoci? Jsem vdaná, ve spol. domácnosti máme společné zletilé studující dítě, na které manžel uplatňuje slevu, já ne. Smím ho já sama zaměstnat /syna/ na DPP ve své firmě? Vím, že nemohu zaměstnat dítě, na které uplatňuji slevu na dítě, ale v tomto případě se to bere jako že uplatňuji? /i když uplatňuje manžel/?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 7. 2020 15:13

Líba (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

Spolupracující osoba a osoba, pracující na DPP, je rozdíl. Zaměstnat ho můžete.

• 29. 7. 2020 15:22

avi (neregistrovaný) 84.244.66.---

Děkuji, nicméně nechápu Vaši poznámku o spolupracující osobě. Jedná se mi výhradně o tom, zda mohu vlastního syna, na kterého můj manžel uplatňuje slevu na dítě, zaměstnat já na dpp. Ptám se proto, že pracovnice na FU mi to zpochybnila - syn si sám podal daň. přiznání a dal tam mé potvrzení o sražené dani z příjmu - jde o to, že u mne syn nemohl podepsat prohlášení, tudíž daň je srážková - a jinak sraženou daň nelze dostat zpět než přes jeho daňové přiznání.

• 29. 7. 2020 16:14

Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

O spolupracující osobě Vám paní Líba psala jako reakci na Vaši větu "Vím, že nemohu zaměstnat dítě, na které uplatňuji slevu na dítě", protože tato věta je omyl. Pokud jste OSVČ, tak nemůžete mít jako svoji spolupracující osobu dítě, na které byste uplatňovala zvýhodnění (neboli slevu) na dítě, ale klidně toto dítě můžete zaměstnat (ať již v pracovním poměru nebo na DPČ nebo DPP, ať již jste OSVČ nebo máte s.r.o.). Tzn. klidně můžete zaměstnat své dítě, ať na něj uplatňujete zvýhodnění či ho uplatňuje manžel.
      A toto dítě může podepsat u Vás daňové prohlášení a uplatňovat slevy, pokud ho nemá současně podepsané u nějakého jiného svého zaměstnavatele.

• 29. 7. 2020 16:20

katka2 (neregistrovaný) 185.124.28.---

Můžete ho zaměstnat. Nemůžete ho mít jako spolupracující osobu. Zaměstnanec není spolupracující osoba. Paní z fú v tom má asi taky hokej jako vy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).