Hlavní navigace

Přijatá faktura za zboží za 0 Kč

  • 29. 7. 2020 22:42

    Dobrý večer,

    prosím o radu. Mám přijatou fakturu za více druhů zboží a u dvou z nich je cena za kus 0 Kč. Jelikož je to první nákup tohoto zboží, udělal mi program příjemku na 0 Kč, používáme průměrné ceny. Může to tak zůstat prosím?
    Můžeme pak taktéž prodat za 0 Kč?

    Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 7. 2020 9:45

      Emil2 (neregistrovaný)

      Oceníte podle § 25 odst. 1 písm l) zákona o účetnictví, jeho nabytí zaúčtujete do provozních výnosů. Za 0 se neprodává, 0 znamená darování, ale můžete to udělat jako dodavatel - uvést ho na faktuře s cenou 0 + další nenulovou položku, pak je to suma sumárum prodej.

    • 30. 7. 2020 14:37

      Mona1

      Dobrý den,
      moc děkuji za odpověď.
      Prosím ještě s tou příjemkou, tu mám taky opravit? Program mi částku počítá automaticky a zároveň se generuje automaticky z přijaté faktury.

      Děkuji.

    • 31. 7. 2020 13:18

      Lenka Fu. (neregistrovaný)

      Nevím jak funguje váš program, já bych tuto položku při pořízení došlé faktury rozdělila na dvě - na jedné na skl. účet (např. 112 nebo 132) zboží za dopočítanou nebo obvyklou cenu a druhou položkou stejnou částku do výnosů. Při prodeji potom postupujte tak jak vám dovolí váš program, buď prodej za cenu 0, nebo dejte slevu 100 % (pokud chcete prodávat za 0 a ne za nějakou třeba i nízkou prodejní cenu, potom by sleva měla odpovídat vaší zamýšlené prodejní ceně.)

    • 31. 7. 2020 13:59

      Mona1

      Moc děkuji, tudíž na příjemce musí být taktéž obvyklá cena, pokud tomu dobře rozumím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).