Hlavní navigace

Školení

  • (neregistrovaný) 62.77.79.---

    30. 7. 2020 6:33

    Dobrý den,

    nizozemská firma provedla školení našich zaměstnanců v ČR. Fakturu vystavili bez DPH. Je to v pořádku? V jakém § bych dohledala?

    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 7. 2020 6:47

      Školení (neregistrovaný) 62.77.79.---

      Jednalo se o školení našich zaměstnanců na jiném místě v ČR (ne ve firmě). Pokud tomu správně rozumím, §9 by byl v případě, že by školení probíhalo v naší provozovně, což neprobíhalo. Dle § 10 by tedy faktura od zahraničního dodavatele měla být s DPH? Moc děkuji.

    • 30. 7. 2020 7:08

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      četla jste ta ustanovení, co jsem vám napsala?
      místo plnění je v obou případech v ČR, nezáleží, zda se služba poskytne ve vaší provozovně, ale kdo se ho může zúčastnit
      faktura je správně bez DPH a dle §108/3/a/ bod 1 ZDPH jste povinni odvést DPH na výstupu, v případě použití plněné pro ekon. činnost máte zároveň nárok na odpočet DPH

    • 30. 7. 2020 7:21

      Školení (neregistrovaný) 62.77.79.---

      Omlouvám se, jsem začátečník. Bude tedy vykázáno na ř. 5?

      Moc děkuji :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).