Hlavní navigace

ELDP-vyloučené doby

  • (neregistrovaný) 94.113.246.---

    31. 7. 2020 13:31

    Dobrý den,

    prosila bych o kontrolu vyloučených dob na ELDP. Myslím si, že mi to program špatně spočítal (asi jsem to blbě zadala do programu)

    zaměstnankyně má pracovní dobu Po - Pá a měla od 14.4.2020 OČR zdůvodu covid 19, ošetřovala v těchto dnech:

    14.4.2020 - 10.5.2020 (27 kalendářních dnů) , potom pracovala od 11.5.2020 - 31.5.2020, a potom zase ošetřovala od 1.6. 2020- 28.6.2020 (28 kalendářních dnů)

    Dle mého bude ve vyloučených dobách 55 dnů, ale program mi vypočítal 61 - do vyloučených dob počítá i víkendy v době kdy pracovala.
    Na výkazu o péči za květen paní zakřížkovala, že ošetřovala 01-10, ty víkendy v době kdy pracovala nekřížkovala.

    Je, prosím, správně 55 dnů ve vyloučených dobách?

    Všem moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 7. 2020 13:51

      Jasná (neregistrovaný) ---.228.broadband4.iol.cz

      Ono to bude úplně jinak. Pokud se vám nikdo neozve, tak bych vám odpověděla v pondělí.

    • 31. 7. 2020 14:24

      P. (neregistrovaný) ---.113.246.180.static.b2b.upcbusiness.cz

      Nestrašte mě.
      Moc děkuji, ráda počkám......

      P.

    • 31. 7. 2020 14:51

      Jasná (neregistrovaný) 80.82.147.---

      Materiály ze školení mám v práci a vím, že to tam bylo úplně jinak. A do práce půjdu až v pondělí.

    • 31. 7. 2020 21:24

      Kara1 (neregistrovaný) 185.195.87.---

      To mě zajímá, jak by to mohlo být jinak. Všechny kal. dny., za které náleželo ošetřovné, budou ve vyloučených dobách. Tak jestli v dubnu ošetřovala od 14. do 30.4. = 17, v květnu 1. až 10. 5.=10 a v červnu 1.-28. 6. = 28, pak bude ve VD 55. Teda za předpokladu, že škola nevydávala v pátek 26.6. vysvědčení, protože jestli ano, tak tím dnem skončil důvod Covid. Ale ono těch oprav bude víc, já jsem taky nezjišťovala, kdy která škola vydávala vysvědčení a poté vyhlásila ředitelské volno, v němž už nenáleželo ošetřovné a že to zaměstnanec v tom případě špatně zakřížkoval. To si socialky zjišťují, ošetřovné nezaplatí, no a pak se budeme rozcházet ve vyloučených dobách a opravovat ELDP předpokládám budu, až se na to přijde při kontrole. Takže klid.

    • 3. 8. 2020 8:56

      Jasná (neregistrovaný) ---.228.broadband4.iol.cz

      Pokud na tiskopise Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařazení na zadní straně zaměstnavatel neuvedl kdy zaměstnanec opětovně zahájil výkon zaměstnání, nechal políčko volné nebo napsal, že ošetřovné nadále trvá, pak se má za to, že ošetřoval až do 26. nebo 30. 6. V případě, že po celý kalendářní měsíc trval omluvný důvod a zároveň byl zúčtovaný příjem, ze kterého je odvod na SP, není možné dobu omluveného důvodu považovat za dobu vyloučenou. Zde je vhodné zaměstnance poučit, že při uplatnění nároku na důchod bude mít možnost využít § 16 odst. 7 zákona o důchodovém pojištění a požádat o upřednostnění vyloučené doby před zúčtovaným příjmem. Toto mám ze školení a je to uvedené i v Mzdové účetní 7-8 na str. 18.
      Ve vašem případě by ve vyloučené době měl být uveden pouze duben a červen, květen nikoliv. Tady ošetřovné mělo trvat celý měsíc. Sice mi to hlava taky moc nebere, ale uvádějí to jako správný postup.

    • 3. 8. 2020 10:17

      P. (neregistrovaný) ---.113.246.180.static.b2b.upcbusiness.cz

      Dobrý den,

      pro upřesnění doplním, že OČR bylo skutečně ukončeno toho 28.6., dítě si šlo 29.6. pro vysvědčení a dále mělo ředitelské volno (paní mi všechno ochotně sdělila) a zaměstnankyně opět nastopoupila do práce 29.6.

      P.

    • 3. 8. 2020 10:37

      Jasná (neregistrovaný) ---.228.broadband4.iol.cz

      OČR bylo 14. 4. - 28.6. Takže celý pátý měsíc trvaly omluvné důvody, ale byl příjem s odvodem na SP, protože pracovala a tím pádem nemůžou být dny OČR v květnu ve vyloučené době.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).