Hlavní navigace

Přihlášení zaměstnankyně na VZP po rodičovské

  • (neregistrovaný)

    3. 8. 2020 15:29

    Dobrý den,
    prosím mohli by jste mě poradit od kdy přihlásit zaměstnankyni po rodičovské na VZP ( do 4let věku dítěte). Zaměstnankyně nastoupila do práce po 4-leté rodičovské 27.7.2020
    Papír od ÚP na ukončení rodičáku ji ještě nedorazil. Papír od ukončení prý dostane, až po vyplacení poslední částky tj v srpnu.
    Volala jsem si na VZP a tam mě řekli, že přihlásit až podle papíru z ÚP podle ukončení.
    Za měsíc červenec už také bude mít výplatu, takže asi čekat na přihlášení do srpna nemohu.

    Prosím o radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 8. 2020 17:18

      Líba (neregistrovaný)

      Jestli jsem dobře pochopila, tak je přihlášená už z doby před rodičovskou dovolenou, takže znovu nepřihlašujete. Vy jenom hlásíte ukončení rodičovské dovolené nebo ukončení pobírání rodičovského příspěvku, podle toho, co nastane později. Rodičovská dovolená jí skončila už v roce 2019, když dítě dosáhlo 3 let. Nyní byla na neplaceném volnu. Skončení pobírání RP nahlásíte až podle potvrzení. Výplatu to nijak neovlivní.

    • 4. 8. 2020 9:10

      . (neregistrovaný)

      U mzdy za červenec budete zaměstnankyni dopočítávat zdravotní pojištění do tzv. minima?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).