Hlavní navigace

Hpp a rodičovský příspěvek pobirani

  • (neregistrovaný) 46.174.156.---

    5. 8. 2020 18:29

    Prosím o radu,1.9. nastoupí do firmy žena,která má děti 5a 3 roky,pobírá rodičovský příspěvek do 4let věku
    1.co mám požadovat doložení o čerpání RP z úp?řekla,že nic takového nemá,od jiné vim,že snad žádné takové potvrzení pracák nedává

    2.zápočtovy list od posledního zaměstnavatele?

    3.na ZP hlásím kódem P a M?
    Děkuji predem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 8. 2020 19:56

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      1.
      Úřad práce by měl zaslat žadateli oznámení o přiznání dávky státní sociální podpory.
      Nakonec je to v zákoně o státní sociální podpoře, alespoň tak tomu rozumím.
      § 70
      (1) Rozhoduje-li krajská pobočka Úřadu práce o dávce v případech, kdy se nevydává rozhodnutí, je povinna žadateli doručit písemné oznámení o dávce a její výši, není-li dále stanoveno jinak. Písemné oznámení o dávce se nedoručuje do vlastních rukou.

      2. ano, potvrzení o zaměstnání od posledního zaměstnavatele

      3. Na ZP můžete nahlásit kódem M až budete mít jistotu, že do té kategorie opravdu patří

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).