Hlavní navigace

Rozvod a hypotéka

• 31.30.120.---

6. 8. 2020 20:23

Dobrý večer,

vím že to tady úplně nepatří, ale kdyby náhodou někdo poradil, budu moc ráda. Jak je to prosím s rozdělením majetku při rozvodu? Jde mi hlavně o dům, který máme v SJM na hypotéku (pokud bych převzala hypotéku, tak kolik mu musím vyplatit? cenu dle odhadce sníženou o zůstatek hypotéky?) a o firmu, ve které jsme s manželem společníci (já 70 %, on 30 %) a o druhou firmu, která je jenom jeho - mám tady právo na nějaký podíl, když on mohl podnikat a já jsem byla doma s dětmi?

Předem děkuji a přeji hezký večer.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 8. 2020 7:28

xy (neregistrovaný) 5.145.104.---

vše je jen na vaší domluvě. až když se nedohodnete, tak nastupuje soud. takže klidně vám barák i s hypo může nechat, nebo může chtít vyplatit tržní cenu,... teoreticky máte právo na 1/2 všeho, stejně jako on. ale jak to bude prakticky je jen na vás.

• 7. 8. 2020 8:51

Vladka

Děkuji za názor, dům mi určitě nenechá, takže může chtít vyplatit polovinu tržní ceny, splácení hypotéky se do toho nezahrnuje, např. tržní cena 6 mil., zbývá splatit 3 mil., takže já mu dám polovinu tržní ceny a ještě budu splácet 3 mil.? A nevíte prosím, jak se to dá udělat s vypořádáním v rámci firem?

• 8. 8. 2020 14:45

Valja (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Máte dům, hypotéku, děti a firmy.
      Pokud nejsou mezi vámi nadstandardně dobré vztahy a nedohodnete se sami tak, abyste byli spokojeni oba, tak si sama zaplaťte konzultaci u právníka. Vyplatí se to. V tomhle na internet a bezplatné rady známých nespoléhejte, mění se teď vaše budoucnost, tak si zajistěte, ať je to ok. Jakmile něco jednou podepíšete, tak už to zpět nevrátíte.
      Hledejte někoho, kdo se specializuje na rodinné právo,
      S sebou všechny papíry kolem majetku a podnikání (společného, vašeho, jeho) a sepsanými otázkami. Svatba vás také něco stála, tak prostě počítejte s tím, že ani rozvod není úplně zadarmo. Důležité je se dohodnout tak, abyste spolu i po rozvodu (máte děti) vycházeli dobře a necítili se jeden druhým majetkově okraden (podveden). Prostě se poraďte ve vašem případě s odborníkem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).