Hlavní navigace

Režim PDP

  • (neregistrovaný) 194.213.42.---

    7. 8. 2020 15:03

    Dobrý den,

    opravy automatických dveří spadají do režimu PDP - lze fakturovat v PDP i opravu spočívající pouze v provedené práci, bez výměny náhradních dílů?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 8. 2020 19:00

      ZdenaR (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Dobrý den, fakturovala bych v PDP.
      V případech, kdy si nejste tak úplně jistí použitím režimu PDP, lze využít ustanovení § 92 a odst. 7 ZDPH:
      (7) Mají-li plátce, který uskutečnil zdanitelné plnění, a plátce, pro kterého bylo zdanitelné plnění uskutečněno, důvodně za to, že toto zdanitelné plnění podléhá režimu přenesení daňové povinnosti, a tento režim k tomuto plnění použijí, považuje se toto plnění za zdanitelné plnění podléhající režimu přenesení daňové povinnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).