Hlavní navigace

Osvč - hlavní činnost - bez příjmů

• (neregistrovaný) 86.49.7.---

17. 8. 2020 21:26

Dobrý den,
    v roce 2019 jsem byl celý rok zaměstnancem na HPP, zároveň jsem ale svojí blbostí měl aktivní živnost jako hlavní činnost.

Přehled za daně za mě podala účetní ze zaměstnání HPP, neb zapomněla, že jsem jí říkal, že mám živnost.

Po konzultaci s účetní a FÚ jsem tedy podal DP se samými nulami.

Moje otázka zní, opravdu musím doplatit cca 25 + 25 tis na sociální a zdravotní? Nebo existuje nějaká možnost, jak se tomuto vyhnout?

Předem podotýkám, že si uvědomuji, že je to moje blbost, jen mi přijde absurdní platit sociální a zdravotní, když jej za mě hradil zaměstnavatel.

Díky moc za jakoukoliv informaci.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 8. 2020 4:29

muška (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

Dobrý den,
      musíte na OSSZ oznámit, že jste buď ukončil samostatnou výdělečnou činnost neb provést změnu z hlavní činnosti na vedlejší od 1.1.2019. Je možné, že od OSSZ dostanete pokutu za pozdní odhlášení. Jak jste podal přehled za rok 2019 pro OSSZ a VZP. U VZP to asi nebude tak složité řešení, jen se na pobočce zastavte. Určitě jste obdržel od OSSZ inventuru pohledávek za rok 2019 a od VZP přehled plateb. Každopádně musíte vše projednat u obou institucí osobně. Jak máte samostatnou výdělečnou činnost v letošním roce 2020.

• 18. 8. 2020 7:59

. (neregistrovaný) 5.181.92.---

Jaký "Přehled za daně" - Přiznání k dani z příjmu fyzických osob, kde uvedla příjmy ze závislé činnosti? Nebo Na Vaši žádost zpracovala "Roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění"? Roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění se ale nikam nepodává, zůstává u zaměstnavatele.

Proč jste podal Přiznání k dani z příjmu fyzických osob "se samými nulami", když jste měl příjmy ze závislé činnosti / ze zaměstnání?

Platil jste zálohy na sociální pojištění?
      Platil jste zálohy na zdravotní pojištění?
      V roce 2019 jste byl zaměstnán na pracovní poměr od 1.1.2019 do 31.12.2019?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).