Hlavní navigace

Návrat z rodičovské

  • (neregistrovaný) 52.28.189.---

    20. 8. 2020 9:16

    Dobrý den,
    vrací se nám po rodičovské dovolené pracovnice a již předem nám sdělila, že nemůže vykonávat pracovní pozici na směny, chtěla by pouze ranní směnu, což v našem provozu není zcela možné....musíme ji vyhovět a jaké možnosti máme...

    a druhý dotaz - jak je to prosím s výši mzdy po návratu z rodičovské dovolené...musí se nějak dorovnat do mzdy obvyklé ostatních zaměstnanců a kolegů na stejné pracovní pozici?

    moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 8. 2020 12:07

      Aion (neregistrovaný) ---.164.broadband5.iol.cz

      Žádosti o úpravu PD jste v tomto případě povinni vyhovět, nebrání-li tomu vážné provozní důvody. Tyto důvody musí existovat objektivně, nestačí, budete-li je jenom tvrdit.
      Budu předpokládat, že jste již dříve stanovili požadavky na výkon každého jednotlivého vykonávaného druhu práce, v tomto případě se jedná požadavek spočívající ve výkonu práce ve vícesměnném pracovním režimu. Pokud zaměstnanec bez zavinění zaměstnavatele tyto požadavky nesplňuje, je naplněn výpovědní důvod podle ust. § 52 písm. f) ZP.
      Pokud jde o mzdu, jste povinni respektovat částku zaručené mzdy přiřazené jednotlivým skupinám prací. To, co zaručenou mzdu převyšuje, se může u jednotlivých zaměstnanců lišit, protože tato suma odráží pracovní výsledky, pracovní výkonnost, popř. do budoucna očekávání zaměstnavatele ohledně těchto hledisek. Takže nikoliv dorovnat mzdu do mzdy obvyklé u jiných zaměstnanců, ale do zaručené mzdy, popřípadě zvážit celkovou výši mzdy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).