Hlavní navigace

Prijeti obcanstvi po rodici

 • (neregistrovaný) 37.188.243.---

  6. 9. 2020 20:36

  Dobry den.Muj otec je ital,a ja si chci zaridit italske obcanstvi.Co pro to musim udelat?prelozit rodny list z cestiny do italstiny a co dal?dekuji za odpoved.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 9. 2020 21:37

   Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Obecně: Každý stát si vnitřní legislativou stanoví podmínky pro nabývání a pozbývání státního občanství, navíc s některými státy má ČR uzavřenu mezinárodní smlouvu o zamezení dvojího státního občanství (nabytím státního občanství jiného státu se ztrácí občanství původního státu, což může mít vliv například na posouzení podmínek pro starobní důchod apod.). Ke státnímu občanství se pojí řada práv (například právo volební), ale i povinností (například povinnost vojenské služby apod.).
   Jinými slovy - chce to zvážit v širších souvislostech.
   Já sama znám zákonodárství Italské republiky jen okrajově, doporučuji obrátit se na zastupitelství Italské republiky a rovněž na matriční úřad ČR.
   Jenom na kraj poznamenávám, že jsou dvě odlišné věci, a to státní občanství a národnost. Zatímco o SO platí právní předpisy daného státu - viz výše, o národnosti si každý rozhoduje sám. Přihlášení se k národnosti nepodléhá žádnému schvalování, prostě dnes jen jsem Češka, zítra...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).