Hlavní navigace

Václav

 • (neregistrovaný) 78.80.27.---

  16. 9. 2020 16:37

  Dobrý den...

  Wed, 16:24
  Přeji dobrý den,mám dotaz chtěl jsem se zeptat,v patek 11.9.se mi stal v práci úraz ...spadnul jsem že schodu a poranil jsem si pravou ruku ..Po ošetření v nemocnici my byla vystavěna v pondělí neschopenka s poznámkou že se jedná o pracovní uraz...Teprve dnes semnou bylo sepsane hlášení o pracovním úrazu..a to z pověřením bezpečeakem..A před chvilku mi volal mistr a oznámil mi že mám zítra opět na 10 rano znovu prijed prý semnou chce mluvit ředitel pro bezpečnost a zdraví ...Mám takový pocit že mi budou vyhrožovat a dělat na mě nátlak...jak mám postupovat ...a vůbec jsem povinný v nemocenské někde jezdit,když nemám na tu hodinu vycházky...děkuji za odpověď Janeček

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 9. 2020 16:51

   Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

   Pokud nemáte vycházky, tak nikam nevycházejte. V té nemocnici jste byl až v pondělí, že máte až od pondělí neschopenku, když ke zranění došlo už v pátek? Nikomu jste nic neřekl a dokončil směnu? Nebo jste úraz v pátek ohlásil a odjel z nedokončené směny na ošetření?Nebo byl u toho Vašeho úrazu nějaký svědek? Dnes s Vámi bylo sepsané hlášení o pracovním úrazu - Vy jste byl v práci a tam to s Vámi někdo sepsal? Já myslím, že si to chce bezpečák vyjasnit, protože to, jestli jde nebo nejde o pracovní úraz neposuzuje nikdo jiný, než zaměstnavatel. To, že doktor uvedl, že jde o pracovní úraz, ještě neznamená, že bude zaměstnavatelem jako pracovní uznán.

  • 16. 9. 2020 17:18

   katka2 (neregistrovaný) 2a01:c50e:c902:----:----:----:----:----

   To máte tak. V pátek si narazite ruku. V sobotu to furt bolí, ale nechce se vám na pohotovost. V neděli to oteče, tak si dáte obkladek. V pondělí se probudíte a ruka začíná černat, tak se halt k doktorovi prece jen vypravite.

  • 16. 9. 2020 17:22

   Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

   Ale to jo, to si umím představit, ale musí být průkazné, že si ji narazil v práci.

  • 16. 9. 2020 17:33

   xy (neregistrovaný) 46.13.62.---

   no právě. pokud úraz nenahlásil bezprostředně když se mu stal, taky bych se domnívala, že spadl někde o víkendu a teď to chce "hodit" na pracovní úraz. proto jsou školení BP, kde je jasně řečeno, kdy a jak a komu se musí úraz nahlásit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).