Hlavní navigace

Status studenta po státnicích (platba ZP)

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:96cd:----:----:----:----:----

    21. 9. 2020 11:25

    Dobrý den,
    tento měsíc jsem úspěšně dokončil VŠ studium státnicemi a ve studiu již nehodlám pokračovat. Mám brigádu na DPP s výdělkem do 10 000 Kč. Dočetl jsem se, že stát za mě platí ZP ještě následující měsíc, pokud v tu dobu "nevykonávám výdělečnou činnost podle § 10 a nemám nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci". Jak by to prosím bylo v případě, že bych ještě příští měsíc měl pouze tu brigádu na DPP do 10000 Kč (ze které se pojištění neodvádí)? Budu ještě studentem, za kterého platí pojištění stát, nebo již ZP příští měsíc musím zaplatit? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 9. 2020 14:43

      Líba (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      Pokud budete mít v říjnu DPP do 10000,- Kč, budete ještě pojištěncem státu, protože podle § 10 je výdělečnou činností jen ta činnost, která zakládá účast na nemocenském pojištění. To DPP do 10000,- není. Sám si ZP budete platit až od listopadu, pokud se se zaměstnavatelem nedohodnete např. na změně DPP na DPČ, potom byste doplácel ZP do minima jeho prostřednictvím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).