Hlavní navigace

DPH povinnost zpětně

  • (neregistrovaný)

    25. 9. 2020 10:16

    Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Po odevzdání daňového přiznání za rok 2019 mi přišlo z Fú že jsem přesáhl obrat a požádali mě o doložení peněžních deníku (2017,2018 a 2019) z kterého napsali že jsem se stal plátcem od 12/2019. Měl jsem daňového poradce, který vše zpracovával, ale neudělal nic.
    Dělám tedy vše zpětně a sám. Mohu požádat o radu. Zakoupil jsem si program, vedu daňovou evidenci, plátcem jsem měsíční. Účtuji si tam doklady. Dělám střechy takže to spadá do par.92 kde mám dávat na faktury přenesenou povinnost a přijaté faktury mám mít také z přenesenou. Jak to prakticky provedu. Musím obeslat všechny zúčasněné a nechat si vystavit nové doklady kde bude vyčísleno buď DPH nebo přenesená ???
    Moc prosím o radu.
    Děkuju Jirka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 9. 2020 10:23

      . (neregistrovaný)

      Nelze "zpětně" dát do RPDP. ZDPH to neumožňuje.
      § 92a / (5) Režim přenesení daňové povinnosti v případě, že plátce, který poskytnul nebo přijal zdanitelné plnění, nesplnil svou registrační povinnost ve stanovené lhůtě, nelze použít do dne nabytí právní moci rozhodnutí, kterým je registrován jako plátce.

      Ceny s odběrateli byly sjednány jako konečné? Chtělo by to vidět uzavřené smlouvy. Takto na dálku se špatně radí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).