Hlavní navigace

Nepodané KH

  • (neregistrovaný) 89.233.181.---

    25. 9. 2020 20:02

    Dobrý večer, když nepodám včas kontrolní hlášení o dva dny, ale udělám to dříve než mě FÚ vyzve dostanu hned pokutu? nebo platí stále 1x ročně bez pokuty? děkuji

    • 27. 9. 2020 9:15

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      ZDPH § 101j
      Vyloučení vzniku pokuty za nepodání kontrolního hlášení
      Povinnost uhradit pokutu podle § 101h odst. 1 písm. a) nevzniká, pokud v daném kalendářním roce nedošlo u plátce k jinému prodlení při podání kontrolního hlášení.
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-235

      Ten § je v ZDPH stále. Otázkou je, zda u daného plátce nedošlo k jinému prodlení.
      PS. "Nouzový" scénář - vyžádat si od klienta doklady k vydaným plněním (většinou může poslat FV atd. mailem) a se svolením klienta zpracova / podat / KH alespoň se zaevidováním těchto dokladů. A po doúčtování zbývajících dokladů podat následné KH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).