Hlavní navigace

POTVRZENÍ O VÝPLATĚ PŘÍJMŮ Z PŘÍLEŽITOSTNÉ ČINNOSTI

  • (neregistrovaný) 95.82.135.---

    27. 9. 2020 12:36

    Dobrý den.

    Chtěl bych se zeptat, jak postupovat při podepsání dokladu o potvrzení příležitostné činnosti? Zda je nutné uvádět tento zisk do daňového přiznání a zda je tento doklad možné přijmout vícekrát pokud by se činnost opakovala, ale nepřesáhla by celkovou částku 30 000 korun v daném roce.
    Plátce se odkazuje na tuto směrnici: "Příjemce odměny z příležitostné činnosti bere na vědomí, že vyplacený příjem nebyl při výplatě zdaněn, a že je povinen postupovat dle § 10 Zákona 586/92 Sb. o daních z příjmů. "

    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 9. 2020 15:58

      bwpk (neregistrovaný) 95.82.135.---

      Jednalo by se například o video sestřihy ze svateb nebo video reportáže ze sportovních utkání.

    • 27. 9. 2020 17:37

      xy (neregistrovaný) 46.13.62.---

      sám píšete, že by se to opakovalo. nejde o příležitostnou činnost. i kdyby se to opakovalo každý rok (jen jednou do roka)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).