Hlavní navigace

Problémová osoba s věčným břemenem

 • (neregistrovaný) 46.135.94.---

  1. 10. 2020 23:45

  Dobrý den, prosím o radu jak vyřešit svůj problém. Žil jsem s přítelkyní 9let z toho jsem byli 8let zasnoubení a měli jsme spolu syna kterému je teď pět let. Bohužel snoubenka v únoru tohoto roku zemřela a já zůstal se synem sám. Syn je univerzální dědic veškerého majetku včetně nemovitosti ve které žijeme ale na nemovitost je vázáno věčné břemeno v podobě doživotního užívání ze strany jejího otce. On však od její smrti dělá vše pro to aby nám znepříjemňoval život. Lži, pomluvy, konzumace alkoholu,konzumace potravin určených speciálně synovy a nedodržování základních hygienických náviku z jeho strany jsou na denním pořádku. Asi dosavadní vrchol přišel dnes kdy jsem zjistil že kasičky kam "spořím,, pro strýčka příhodu jsou prázdné. V jedné bylo cca1500 a v druhé 4.500 až 5000kč. A to nevím zda je to vše či zmizelo ještě něco na co přijdu později.Před dvěma dny byly ještě v pořádku a dnes už ne. Podotýkám že syn je tou dobou u babičky takže on s tím manipulovat nemohl. To je můj příběh a teď bych se rád zeptal, jak je možné tuto situaci řešit? Dotyčnému je 84 let ale zloděje a (s prominutím prase) v domě kde jsem zůstal sám na výchovu malého syna opravdu nechci. Předem děkuji za odpověz.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 10. 2020 7:40

   xy (neregistrovaný) 5.145.104.---

   z toho, že má v domě věcné břemeno vyplývá, že pravděpodobně dům byl jeho a daroval ho dceři. tohle si uvědomte jako první. A teď v tom "jeho" domě bydlí cizí chlap. to z jeho pohledu.
   jak to řešit?
   máte každý "své prostory"? jaké má břemeno? užívání celého domu, nebo nějaké části? pokud ano, striktně oddělit.
   ohledně alkoholu - nenaděláte nic, dokud pod vlivem nebude způsobovat nějaké škody. pak volat PČR. on je "doma", tak si může chlastat jak chce.
   ohledně "prasete" - hodně chlapů bez ženy ve stáří nedodržuje základní hygienické návyky, pořádek v bytě atd... sociálka by o tom mohla vyprávět. a bohužel taky staří lidé často trpí stařeckou demencí, a jsou zlí. ale s tím taky nic neuděláte. také vás to možná čeká.
   ohledně "zloděje" - vy nemůžete zamykat místnosti, kde máte své věci?
   v domě kde jsem zůstal sám na výchovu malého syna opravdu nechci - byl to asi jeho dům, udělal blbost, že ho daroval dceři. buďte rád, že dům teď patří vašemu synovi a najděte v sobě trochu empatie. váš dům to není, koho tam chcete nebo ne není rozhodující, a buďte rád, že i tak máte kde bydlet.

  • 2. 10. 2020 12:45

   katka2 (neregistrovaný) 90.162.11.---

   Souhlas až na posledních 8 slov. Si musí uvážit sám, jestli mu takové bydlení stojí za takové soužití. Takže další možnost je zdrhnout a nechat dědečka, ať si dům užije.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).