Hlavní navigace

Faktura plátce DPH plátci DPH

• (neregistrovaný) 77.92.216.---

12. 10. 2020 16:24

Dobrý den,
    mám zase komplikaci u režimu přenesení daňové povinnosti.

Psala jsem fakturu plátci DPH ( vlastní a pronajímají několik bytů) v režimu přenesené daňové povinnosti, jelikož jsme jim dodávali a montovali okna.

Jejich účetní mi volala, že je faktura špatně, že je koncový zákazník a že mám napsat fakturu jako kdyby neplátci DPH.

NECHÁPU TO.... PROČ? Když je plátce DPH a je to montážní práce?

Prosím o radu :)
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 10. 2020 16:48

Emil2 (neregistrovaný) ---.209.broadband3.iol.cz

FO: Pokud prohlašuje, že u tohoto plnění nejedná (to byste měli vědět už při uzavření smlouvy) jako osoba povinna k dani (§ 92a odst. 2, 3) nesmíte přenesení použít. Uplatníte daň, daňový doklad nevystavíte, jen obyčejnou fakturu.

• 12. 10. 2020 17:01

ner (neregistrovaný) ---.maiva.eu

Požadujte po odběrateli prohlášení, že při této akci nevystupuje jako plátce DPH.

• 13. 10. 2020 6:24

Anyss (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

A jak můžou pod jedním číslem dič něco uplatňovat a něco ne?

• 13. 10. 2020 7:07

Jana N. (neregistrovaný) ---.precheza.cz

Podle mého názoru jsou plátci a pronajímají, tedy fakturace v režimu je správná.
      Oni musí zdanit v DPH na ř. 10 a pokud nemají nárok na odpočet /pronájem neplátcům,
      neekonomická činnost/ nebudou dělat odpočet na ř. 43 , v KH budou mít B1

• 13. 10. 2020 7:56

ner (neregistrovaný) ---.maiva.eu

Jsem stejneho nazoru. Pokud z budovy maji nejaky prijem, najemne a je jedno jestli od platcu nebo neplatcu DPH, pak to pro vas znamena, ze vy vystavujete v prenesene, je to ekonomicka cinnost, maji z toho prachy. Pokud by z budovy nemeli prijem, napr. spolek, obec, organizace zrizena pro verejnopravni ucel, jednalo by se o neekonomickou cinnost a vystavovala byste v beznem rezimu s DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).