Hlavní navigace

OSVČ neplátce DPH,následně plátce

  • (neregistrovaný) 188.120.201.---

    14. 10. 2020 13:41

    Dobrý den,OSVČ nám v 6/2020 zaslala fakturu na malířské práce na částku 4830,- v té době byla neplátce DPH. V 10/2020 nám zaslala opravný daňový doklad k této faktuře na částku 4830 bez DPH+DPH 15% 724,50.Částku DPH máme doplatit.Tento ODD nám zaslala,protože ho FÚ upozornil,že už přesáhl obrat 1 mil. a tudíž je plátce DPH.
    Je to tak správně?Neměla být faktura v režimu PDP?Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2020 14:46

      jana9020 (neregistrovaný) ---.hlucinnet.cz

      Ano, v tomto případě se jedná o přenesení daňové povinnosti.
      Navíc jste měli domluvenou konečnou cenu, takže nemůže dojít k dodanění DPH.

    • 14. 10. 2020 18:24

      Emil2 (neregistrovaný) ---.209.broadband3.iol.cz

      Nejdřív musí vystavit řádný daňový doklad. Ten nemůže být v přenesení, vizte § 92a odst. 5. Teprve pak může případně vystavit ODD.

    • 14. 10. 2020 18:32

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      OT. Nic bych nedoplácela. Konečná cena je konečná cena.
      Nemusí Vás zajímat, že v ní mělo být zahrnuto - či že k ní by mělo být zahrnuto DPH.
      Pohledejte na netu, jsou k tomu i nějaké rozsudky soudu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).