Ve Vašem případě jde o překážku na straně zaměstnavatele a měl by vám tedy po dobu, kdy z výše uvedeného důvodu nemůžete pracovat, vyplácet průměrný výdělek ve výš 100%. V žádném případě není možné, aby vám zaměstnavatel nařídil neplacené volno. Zákoník práce mu toto neumožňuje.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Chyba v novém systému hlášení: Údaje se mohly dostat k cizím uživatelům
Milion korun navíc na důchod? Babišova vláda mění pravidla penzijního spoření
Stejný obal, menší obsah. Dělají z nás výrobci nenápadným zdražováním hlupáky?
EET: Češi mění názor na jedno z nespornějších opatření posledních let
Konec levných nákupů z Číny. Od července se bude platit clo za každou položku nákupu
Od července přibude zaměstnavatelům registrační problém u navazujícího zaměstnáni
15. 10. 2020 12:39
Dobrý den,
pracuji jako prodavačka ve firemní prodejně.Prodejna se nachází v přízemí domu,ve kterém jsou různé firmy a jiné obchody.Firma o patro výš vytopila prodejnu, ve které prodávám,zboží je zničené a prostory také.Zaměstnavatel mi řekl,že budu na neplaceném volnu,ale já si myslím,že by mi měli platit nějaká procenta.Můžete mi prosím někdo poradit,jestli bych na to měla nárok nebo jestli musím být opravdu na neplac. volnu?
Děkuji Ilka