Hlavní navigace

Doprava do ceny zásob - nový plátce

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:83b8:----:----:----:----:----

    16. 10. 2020 12:15

    Dobrý den, chtěla bych se Vás prosím zeptat. Nový plátce (fyzická osoba) bude v prvním přiznání nárokovat odpočet DPH u zásob nakoupený před registrací. Ale na faktuře je cena zásob + doprava. Může si žádat i o tu dopravu, když bude vstupovat do ceny zásob?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2020 17:35

      Brabec František (neregistrovaný) 185.63.97.---

      Zdravím, odpočet se uplatní u majetku pořízeného před registrací, zásoby se oceňují pořizovací cenou, podle mého názoru je odpočet možný.

    • 17. 10. 2020 17:08

      Eva (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

      No já bych taky nárokovala, protože dle mého názoru doprava do ceny pořízení vstupuje. Ale vím, že jednou při nárokování DPH u majetku, FÚ dopravu vyloučil :(

    • 20. 10. 2020 21:18

      Brabec František (neregistrovaný) 185.63.97.---

      Ony se ty možnosti odpočtu před registrací hóóóóóódně rozšířily, dříve to bylo jen ze zboží a obchodního majetku 12 měsíců nazpět a konec, dnes se může i dál do historie - viz § 79.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).