Hlavní navigace

Finanční dar

  • (neregistrovaný) 46.167.210.---

    21. 10. 2020 11:50

    Dobrý den, pokud osoba přijme finanční dar vyšší částky od příbuzného ze zahraničí (třetí země), jak bude toto zdaněno?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2020 12:13

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Jedná se o bezúplatné příjmy od příbuzného v linii přímé a v linii vedlejší, pokud jde o sourozence, strýce, tetu, synovce nebo neteř, manžela, manžela dítěte, dítě manžela, rodiče manžela nebo manžela rodičů?
      Více Zákon o daních z příjmů, § 10

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).