Hlavní navigace

Dotace na nájem

  • 21. 10. 2020 15:01

    Dobré odpoledne,

    chtěla bych poprosit o radu, mám založený spolek a pro ten spolek pracuji jako OSVČ, nájem prostor je napsán na spolek, tudíž nespadám do kategorie podnikatelů a nemůžu žádat o dotaci, poprosila jsem tedy pronajímatele, zda by nešlo snížit měsíční platby, snížil mi nájem na polovinu a zálohy snížit prý nemůže. Příliš tomu nerozumím, ale pletu se, když si myslím, že zálohy se platí od toho, aby se na konci roku vyúčtovaly? Já jsem ale letos za minulý rok žádnou vyúčtovací fakturu nedostala a tak mi to potvrdil i pronajímatel, že je to v pořádku, že platím ze energie pořád stejnou částku, ať je léto nebo zima a je to konečné, nic se nevyúčtovává, je to tak v pořádku? Já jsem o takovém způsobu pronájmu nikdy neslyšela.

    Děkuji za názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2020 16:39

      xy (neregistrovaný)

      jakou uzavřel spolek smlouvu, tak to má. buďte ráda, že snížil nájem na polovinu.
      a taky by bylo zajímavé, kdybyste řekla, jakou činnost jako osvč pro "svůj" spolek vykonáváte.

    • 21. 10. 2020 17:16

      Verča

      Děkuji za reakci, ano jsem samozřejmě ráda, mě prostě zajímalo, jestli to je standartní, že se zálohy na energie nevyúčtovávájí po skončení roku.
      Vedu cvičení a plavání s malými dětmi.

    • 21. 10. 2020 19:05

      xy (neregistrovaný)

      standardní to není, ale je to možné.
      takže švarcák jak vyšitý :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).