Hlavní navigace

Fakturace v režimu PDP?

  • (neregistrovaný) 188.120.201.---

    22. 10. 2020 12:04

    Dobrý den,od dodavatele mám fakturu v režimu přenesené daň.povinnosti­.Myslím si,že je špatně.
    Fakturuje:
    -výkopové práce,rozhrnování zeminy,kameniva
    -převoz zeminy,dovoz betonu,zeminy,ka­meniva
    -převoz palet
    -převoz zeminy,dovoz kameniva,betonu
    -kamenivo
    To vše má v režimu PDP.Režim PDP bych uplatnila pouze u výkopových prací,zbytek-převozů+kamenivo s DPH 21%.
    Myslím dobře?Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 10. 2020 22:07

      info (neregistrovaný) 185.112.167.---

      §92a (7) Mají-li plátce, který uskutečnil zdanitelné plnění, a plátce, pro kterého bylo zdanitelné plnění uskutečněno, důvodně za to, že toto zdanitelné plnění podléhá režimu přenesení daňové povinnosti, a tento režim k tomuto plnění použijí, považuje se toto plnění za zdanitelné plnění podléhající režimu přenesení daňové povinnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).