Hlavní navigace

Pracovní inzerát a následně "jen" kupní smlouva

  • (neregistrovaný)

    24. 10. 2020 13:59

    Dobrý den, dne 29.09.2020 jsem byl Sabinou Špalkovou pozván na pohovor na práci v kasínu. Následně mi při pohovoru na Steven Peter
    Smyrk vysvětloval, co práce krupiéra obnáší, co k tomu potřebuji a kde bych mohl pracovat. Následně mi slíbil, že mi práci po kurzu domluví.
    Tento pán na mě po celou dobu mluvil anglicky a pouze občas utrousil nějaké slovo česky. Když jsem mu řekl, že o tom uvažuji, ale potřebuji se nejdřív poradit se svojí přítelkyní, tak začal naléhat, že potřebuje mít
    potvrzenou účast na zaškolení, co nejdříve jelikož je málo míst a pak už se nebudu moci účastnit. Následně jsem tedy řekl, že bych se asi zúčastnil, ale nevím to jistě. Pan Smyrk řekl, že je to v pořádku, že předběžně podepíšeme smlouvy a vytvoříme splátkový kalendář, nechtěl jsem totiž zaplatit 11 000,- ihned. Když jsem podepisoval list se
    storno podmínky, tak mi řekl, že jelikož se hlásím na poslední chvíli tak na mě nebudou platit. Při pohovoru také tvrdil, že dostanu licenci na krupiéra ve Velké Británii, přičemž nyní jsem na internetu našel, že
    žádnou takovou licencí tam ani není třeba. Doma, po konzultaci s přítelkyní, jsem se rozhodl, že nemám zájem zúčastnit se. Jakmile jsem to sdělil po telefonu paní Špalkové, tak mi řekla, že se jedná o kurz a
    nelze odstoupit a musím ho uhradit. Další telefonát mi již zavěsila a nekomunikovala. Vyžádal jsem si i kopii smlouvy, kterou jsem podepsal,
    ale nereagovali na to a na místě, kde jsem smlouvu podepsal jsem pana Smyrka od té doby nezastihl. Chtěl bych se zeptat jak bych mohl dál postupovat a jestli opravdu musím 11 000,- uhradit. Pobírám totiž inv.
    důchod na onkologické onemocnění a tyto výdaje jsou pro mě velké.
    Děkuji, Čejka.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 10. 2020 14:12

      . (neregistrovaný)

      OT. Takže jste si postěžoval na veřejném diskuzním fóru. Zde Vám těžko někdo pomůže. ... Nebo, co měl tento příspěvek za smysl?

    • 24. 10. 2020 17:20

      martin (neregistrovaný)

      Takže jste něco podepsal, nevíte co a nemáte od toho listinu. Ale víte, že na základě toho máte zaplatit 11 000 Kč. To je hodně nevýhodná pozice. Takže už šetřete a zaplaťte. Předpokládám, že když nezaplatíte, tak je tam hoodně velká pokuta. Je to standardní jednání těchto společností. Musí z něčeho žít.

    • 24. 10. 2020 17:26

      martin (neregistrovaný)

      Takže za 11 000 Kč nějaké školení, v tomto případě krupier. Možná proběhne nějaké krátké školení, možná neproběhne. Práce ale zajištěná není, jen nějaký slib.

    • 24. 10. 2020 19:15

      Aion (neregistrovaný)

      Neuvěřitelné na obou stranách.
      Já bych nezaplatila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).