Hlavní navigace

Platba DPH a 5. denní období bez sankce

  • (neregistrovaný) 37.221.242.---

    25. 10. 2020 19:19

    Při úhradě DPH po termínu podání daňového přiznání, platí stále 5. denní období , které je bez sankce ? Nyní je termín podání 26.10. a pokud zaplatím 27.10.
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 10. 2020 1:32

      Heluš (neregistrovaný) ---.ip6.tmcz.cz

      Pokud bude zaplaceno později než 5 dnů po splatnosti, tak se úrok z prodlení počítá již od prvního dne prodlení! Těch 5 dnů je tolerance, že se nebude úrok z prodlení počítat. Tzn., do 5ti dnů bez úroku, později = s "plným" úrokem.

    • 26. 10. 2020 7:57

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Nicku Helus mohu se zeptat, na základě kterého paragrafu kterého zakona by se v případě prodlení platby daně nabíhal (počítal) úrok z prodlení již od prvního dne prodlení tak, jak to uvádíte ve svém příspěvku?

    • 26. 10. 2020 7:43

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Doporučuji přečíst § 252 Daňového řádu. U úroků z prodlení není "toleranční" lhůta 5 dnů, ale jen prvé čtyři pracovní dny po splatnosti daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).