Hlavní navigace

Sleva na dítě ztp/p

  • 2a00:1028:83b4:----:----:----:----:----

    3. 11. 2020 16:09

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li je věkově omezena sleva na dani pokud má zaměstnanec dítě s kartičkou ztp/p? Známý má dítě, kterému je 30 let a má kartičku ztp/p a ptal se jestli může uplatňovat slevu na dani. A já právě nevím jestli to není nějak věkově omezený a nebo jinak například nějakým příjmem/podporou atd.. Jeho paní má také kartičku ztp/p a to vím, že se dá uplatnit sleva až se budou dělat daně za rok 2020. Ale s tím dítětem vůbec nevím.
    Děkuji moc za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 11. 2020 18:04

      Kara1 (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

      Zákon o daních z příjmů, § 35c. Daňové zvýhodnění na dítě do 26 let, pokud není tomu dítěti přiznán invalidní důchod III. stupně a pokud se to dítě soustavně připravuje na budoucí povolání (posuzováno podle zákona o statní soc. podpoře) nebo se nemůže soustavně připravovat na povolání nebo vykonávat výdělečnou činnost pro nemoc nebo úraz nebo z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdrav. stavu není schopné vykonávat soustavnou výdělečnou činnost.
      V RZD nebo přiznání může uplatnit dvojnásobek částky slevy na manželku, která neměla za celý rok vlastní příjmy vyšší než 68000 (pozor, její inval.důchod, pokud ho pobírá, se do těch 68 tis. započítává).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).