Pokud s přeložením do jiného místa výkonu práce nesouhlasíte, přeložení se konat nebude.
Aby bylo ve hře odstupné, musel by se přemisťovat zaměstnavatel nebo jeho část a vy byste z tohoto důvodu dostal výpověď, což je jiná záležitost, než kterou zmiňujete.
Ano, ale budou to muset umět zúřadovat. Přeložení, na které se ptáte, je možné jen se souhlasem zaměstnance, jen v rámci zaměstnavatel a jen z provozních důvodů. Pokud zaměstnavatel stanoví a vyhlásí požadavek na výkon vámi vykonávané práce spočívají v souhlasu s přeložením, a vy souhlasit nebudete, naplní se tím výpovědní důvod podle § 52 f) ZP, výpovědní důvod bez odstupného.
Jak jsem psala, odstupné by přicházelo v úvahu při výpovědi podle § 52 b) ZP, tedy z důvodu, že se přemisťuje zaměstnavatel nebo jeho část. Této výpovědi by muselo předcházet rozhodnutí zaměstnavatele o organizační změně, ale o tom nic nepíšete, to je jiná situace.
Internet Info BusinessCenter.cz (businesscenter.podnikatel.cz)
Server s informacemi pro podnikání.
Copyright © 1998 – 2021 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
10. 11. 2020 16:43
Zdravím, chci se zeptat jak je to s odstupným v případě kdy mě zaměstnavatel chce přeložit do jiného okresu, který nemám uvedený ve smlouvě a já s tímhle přeložením nesouhlasím. Děkuji za radu..