Hlavní navigace

Alena H.-Prosím o radu.Oprava odvodu zdravotního pojištění - VD

 • (neregistrovaný) 90.180.161.---

  12. 11. 2020 11:56

  Oprava odvodu zdravotního pojištění - vytvoření vnitřního dokladu
  Prosím o předešlý dotaz na který jste reagovala zda mi můžete pomoct s účtováním. Děkuji Adam

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 11. 2020 17:19

   Alena H. (neregistrovaný) ---.vog.at

   Dobrý den,

   omlouvám se, měla jsem za to, že už je to vyřešené, tak už jsem se znovu nedívala. Pokusím se :-), ale přiznám se, že s v tom trochu ztrácím.

   Původně jste psal "povedlo se mi odvést zdravotní pojištění za zaměstnance na jinou zdravotní pojišťovnu". Z toho jsem pochopila, že jste správně vypočítal mzdy zaměstnanců (a tím i výši odvodů na ZP) a udělal chybu jen při zadání platebního příkazu v bance, kde jste zaměnil částky pro OZP a ZPMV. ZPVM Vám rozdíl vrátila na účet a stejnou částku jste doplatil OZP.

   Bylo to tak? Pokud ano, tak jakákoliv oprava chyby v platbě se přece nemůže týkat účtu 331, na něm je zachycena částka ZP sražená z mezd a pokud ty byly vypočteny správně, tak chyba v platbě s tímto účtem nijak nesouvisí. Stejně tak se oprava chybné platby nijak netýká účtu 524.

   Veškeré úhrady zdravotním pojišťovnám i přijaté vrácené (chybné) platby od nich se musí potkat pouze na účtu 336 a druhým protiúčtem je banka. Nic víc.

   Zkuste vystornovat veškeré předchozí pokusy o opravu až k účtování původní úhrady zaměněných částek a pak zaúčtovat jen částky vrácených a znovu uhrazených plateb pouze mezi účty 221 a 336 a musí Vám to vyjít bez rozdílu.

   Kdyby ne, tak znovu napište, budu to sledovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).