Hlavní navigace

Nárok na podporu v nezaměstnanosti

  • (neregistrovaný) 85.160.46.---

    13. 11. 2020 21:55

    Dobrý den, v červnu jsem přijala zaměstnance, který byl od 5.1. do 31.5. na ÚP v evidenci. Mám uzavřenou provozovnu.Nemůžu mu požádat o Antivirus, protože budu žádat o Kompenzační bonus. Kdyby šel na ÚP , má nárok na finanční podporu? Nebo už vyčerpal limit. V předchozím zaměstnání byl 5 let bez přerušení.
    Předběžně jsme se domluvili, že zatím požádá o neplacené volno...

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 11. 2020 8:07

      katka2 (neregistrovaný) 2a01:c50e:c902:----:----:----:----:----

      Pokud on neví, jestli má ještě (zase) nárok na podporu, tak se bude muset zeptat na svém ÚP. To za něj nikdo jiný nevyřeší.

    • 15. 11. 2020 14:26

      Líba (neregistrovaný) ---.23.broadband6.iol.cz

      Podpůrčí doba je závislá na věku uchazeče. Pokud je mu do 50 let, tak je 5 měsíců. Má ji tedy prakticky vyčerpanou. Aby mohl znovu čerpat podporu, musel by odpracovat aspoň 6 měsíců v pojištěné činnosti.

    • 16. 11. 2020 7:40

      Monika (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      Děkuji. Já jsem to z podmínek moc nepochopila. Takze stačí 6 měsíců. Teď jeste, jestli nebude vadit, když prac.poměr trvá, ale poslední měsíc bude žádost ze strany zaměstnance o neplacené volno.

    • 16. 11. 2020 12:43

      Líba (neregistrovaný) ---.23.broadband6.iol.cz

      Zákon č. 435/2004 Sb. - Zákon o zaměstnanosti, § 48 a 49.
      Z dotazu není jasné, co přesně se ho týká, ani proč by chtěl žádat o neplacené volno.

    • 16. 11. 2020 17:36

      Monika (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

      Jsem OSVC a manžel spolupracující osoba, máme 1 zaměstnance a z nařízení vlády uzavřenou provozovnu. Nelze kombinovat Bonus a Antivirus. Můžu si požádat já s manželem každý o 500 /den od 5.10. Nebo Antivirus pro zaměstnance od 14.10. Výhodnější je ta první varianta. Zaměstnanec nemůže nastoupit na ÚP, protože již letos téměř 5 měsíců podporu čerpal(v předchozím období pracoval 5 let bez přerušení). Já bych měla správně proplatit Překážky v práci. Zaměstnanec mi navrhl, že si sám požádá o Neplacené volno, abych mu nemusela mzdu (a odvody) platit. Pokud by jste tento stav udeželi do konce listopadu, kdy byde u mne v prac.poměru 6 měsíců, zajímá mě, zda by potom měl nárok na podporu v nezaměstnanosti a z jaké částky by se mu vypočítala?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).