Hlavní navigace

Kompenzační bonus pro zaměstnaného společníka s.r.o. + Antivirus

 • (neregistrovaný)

  19. 11. 2020 22:26

  Dobrý den,
  společník malé s.r.o. je zároveň zaměstnán na zkrácený úvazek v této s.r.o.. Firma žádala na zaměstnance (tedy i na něho) Antivirus A plus. Má tento společník nárok také na kompenzační bonus, když všechny ostatní podmínky včetně toho, že převažující část jeho příjmů je z činnosti s.r.o., splňuje?

  A ještě jedna teoretická otázka. Kdyby byl zaměstnán v jiné cizí firmě, která by byla také zavřená a on pobíral jako FO mzdu (resp. náhradu mzdy) a ve své s.r.o. by byl jenom společníkem, pak by měl nárok na kompenzační bonus? Opět by splňoval všechny ostatní podmínky.

  Předem moc děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 11. 2020 14:57

   Naďa (neregistrovaný) ---.148.broadband9.iol.cz

   Podzimní kompenzační bonus pro SRO
   Podrobně se podzimnímu kompenzačnímu bonusu věnuje nový komentář v pdf "Bonus pro společníky malých a rodinných SRO".
   Pro nárok na podzimní bonus nepostačuje, že omezení mají zásadní dopad na SRO, ale zkoumá se i dopad na příjmy společníka. Zde se poměřuje (opět za období 06 až 09/2020) podíl společníka připadající na omezenou činnost s úhrnem jeho příjmů podle § 6, § 7 a § 9 zákona o daních z příjmů. Pokud by tedy úhrn příjmů společníka přesáhl jeho podíl na omezenou činnost, tak by nárok na bonus nevznikl. Tato nová podmínka je natolik přísná, že se již z hlediska nároku na podzimní bonus nebude vůbec zkoumat případná účast společníka jako zaměstnance na nemocenském pojištění (ať již u společnosti, ve které je společníkem, nebo u jiného zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).