Hlavní navigace

Dědictví po zemřelé babičce

 • (neregistrovaný)

  20. 11. 2020 16:32

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat jak je to s dědictvím po zemřelé babičce. Šlo o maminku ze strany mého táty, který se o ní staral do poslední chvíle co žila. Měl ještě bratra,který ale už dva roky nežije a jediné co po něm zbylo byli dluhy. Nyní nastala situace kdy se řeší dědictví. A moje sestrenice podala soudně žádost o dědictví co by měl dostat její mrtvý otec,syn mrtvé babičky.
  Tak by mě zajímalo jestli o to může žádat. A jak na to má reagovat můj táta.
  Předem děkuji za odpověď.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 11. 2020 16:35

   xy (neregistrovaný) 46.13.62.---

   pokud babička nepořídila závěť, tak pokud měla jen dva syny, tak každý z nich dědí polovinu jejího majetku. a pokud jeden zemřel, tak tu polovinu majetku babičky dědí jeho potomci.

  • 20. 11. 2020 17:10

   Mimoň (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Děkuji za reakci.
   I když mi to přijde nefér. Ze dědictví dostanou potomci mrtvého bratra, který si udělal dluhy. A je možné se nějak branit?

  • 20. 11. 2020 18:06

   xy (neregistrovaný) 46.13.62.---

   mě to naopak přijde fér. jeho dluhy vám můžou být úplně jedno. jeho děti přišly o tátu, nedědily po něm , tak aspoň dostanou něco po babičce. mě by přišlo nefér, kdyby vše měl zdědit jen jeden potomek, pokud jeho matka sama dobrovolně nerozhodla o tom, že mu chce dát vyšší podíl (ne vše, to ze zákona nejde, ledaže by druhého syna vydědila včetně vydědění jeho potomků, a i na to jsou zákonné podmínky)
   a nechápu, proti čemu se chcete bránit. vy nedědíte teď vůbec nic, nejste účastníkem dědictví. a jak se může bránit váš otec proti znění občanského zákoníku fakt nevím.
   zapomeňte na hamižnost. s tím se blbě žije.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).