Hlavní navigace

Trestní stíhání

 • (neregistrovaný)

  21. 11. 2020 22:58

  Dobrý den,
  chtěl bych začít pronajímat závodní motorku. Trochu se ale bojím, co se stane, kdyby měl nájemce na mé motorce nehodu. U závodních motorek se prostě muže stát, že se něco pokazí a v důsledku toho spadnete. Kdyby se to nájemci přihodilo a ještě si něco udělal, jak se to dá řešit? Pokud budu mít podepsanou smlouvu, kde nájemce podepíše, že přebírá veškerou zodpovědnost a že já jako pronajímatel nenesou žádnou odpovědnost za jakoukoli nehodu způsobenou používáním motocyklu, jsem z toho “venku”? Nebo jak bych se měl chránit?
  Předem moc děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 11. 2020 23:21

   xy (neregistrovaný) 46.13.62.---

   tuším, že v tomto dotazu nebylo napsáno všechno.
   stav motorky je zajisté perfektní, vyhovující všem předpisům, že ano?

  • 21. 11. 2020 23:30

   Tomas20 (neregistrovaný) ---.maxtel.cz

   Ano, motorka je samozřejmě servisovana a není zanedbaná. Ale jak říkám, v tomto sportu se něco může lehce přihodit. Nájemce například může špatně řadit, cokoliv...a problém je na světě. Může to klidně způsobit nájemce a potom bude říkat, že motorka byla ve špatném stavu. Tak jsem myslel, jak se proti tomuto mám bránit.

  • 21. 11. 2020 23:53

   Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Ohledně pronajímání motorek jsem právní laik, nicméně jako její majitel bych se chránila ověřením jejího technického stavu ke dni předání + nájemci bych prokazatelně umožnila se s tímto stavem seznámit. K tomu bych si ověřila, že nájemce je osobou oprávněnou předmětnou motorku řídit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).