Hlavní navigace

Prodej auta

  • (neregistrovaný) 185.71.232.---

    23. 11. 2020 11:09

    Dobrý den,
    prosím o radu při prodeji auta zařazeného v majetku. Při pořízení auta v roce 2019 byl uplatněn plný odpočet DPH. Teď v roce 2020 společnost prodává auto výrazně pod cenou osobě nijak nespojené. Dotaz zní: jakou část DPH by měla společnost vrátit/odvést - z kupní ceny nebo dodanit zbytek odpočtu, který připadá na zbývající 4 roky? A jak je to prosím s daní z příjmů - do výnosů jde jen prodejní cena nebo obvyklá cena majetku?
    Děkuji
    M.K.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 11. 2020 12:21

      vladík

      Při prodeji odvádíte DPH z prodejní ceny a neprovádíte žádnou úpravu, do výnosů jde také prodejní cena. Cena obvyklá se použije u DPH jen situaci dle §36a ZDPH a u daně z příjmu jen v situaci dle §23/7 ZDP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).