Hlavní navigace

Daň z příjmů

  • (neregistrovaný) 90.176.153.---

    24. 11. 2020 8:32

    Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat, jakou částku nesmím při fakturaci překročit, abych příští rok neplatil daň z příjmů. Mám ohlašovací živnost od 1.7.2020. V lednu jsem byl ještě zaměstnán a do konce června jsem byl na úřadu práce. Blíží se konec roku a tak nevím do jaké částky mohu ještě vystavit faktury, abych nemusel platit daň z příjmu. Děti nemám, ani žádnou hypotéku, pojištění...Moc děkuji za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 11. 2020 8:46

      katka2 (neregistrovaný) 2a01:c50e:c902:----:----:----:----:----

      Nechápu. DP stejně podat musíte. ZP a SP platíte, i když nevyděláte nic. Ta daň už vám to moc nezhorší. Stejně nejde odpovědět bez přesných čísel ze zaměstnání.

    • 24. 11. 2020 9:37

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Vedete účetnictví, nebo vedete daňovou evidenci, nebo uplatňujete výdaje procentem z příjmů podle § 7 odst. 7) ZDP? Pokud uplatňujete výdaje procentem z příjmů, tak ve výši 60%? Jaký jste měl daňový základ podle § 6 ZDP (ze zaměstnání)? Měl jste jiné příjmy? Z nájmu, z kapitálového majetku, ostatní příjmy podle § 10 ZDP,..

    • 24. 11. 2020 10:09

      xy (neregistrovaný) 5.145.104.---

      jsou dvě varianty - buď razíte taktiku - raděj vydělám o dvacet tisíc méně, než abych platil tisícovku daň.

      nebo dle formulace dotazu spíš druhá - i když jsem prachy vydělal, tak je nevyfakturuji abych nemusel nic platit.

      obě jsou špatně. půl roku se nechat živit státem a pak ještě spekulovat, jak nezaplatit ani kačku...

    • 24. 11. 2020 11:08

      olgapoll (neregistrovaný) ---.153.broadband9.iol.cz

      Raději bych vydělal o 2 tis.méně, než platit. Faktury vystavuji, ale nechci to zbytečně překročit. Chtěl bych uplatnit procentem - 60%. V lednu jsem měl mzdu 35000,- Kč hrubého a žádné jiné příjmy nemám.
      Moc děkuji

    • 24. 11. 2020 11:24

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Pokud budete uplatňovat výdaje procentem z příjmů, tak do daňového základu podle § 7 ZDP budou vstupovat příjmy. Ne částky, uvedené na vystavených fakturách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).