Hlavní navigace

Lenička 86

  • (neregistrovaný) 88.102.89.---

    24. 11. 2020 9:54

    Dobrý den, potřebuji poradit zaměstnankyně čerpala rodičovskou dovolenou do 15.11.2019 (dítě mělo 3 roky 16.11.2019), po té neplacené volno, od 1.10.2020 opět pracuje. Jakmile nastoupila na mateřskou dovolenou poslala jsem na ZP oznámení s M a teď k 30.9.2020 jsem poslala U. Rodičovský příspěvek pobírá až do konce tohoto roku ( 12/2020).
    Teď jsem nad tím přemýšlela a asi je to špatně, že? Teď nevím, neměla jsem až k 16.11.2020 poslat L a pak k 31.12.2020 poslat U nebo jenom k 31.12.2020 poslat U a nic víc? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 11. 2020 10:02

      Jasná (neregistrovaný) ---.228.broadband4.iol.cz

      Neudělala jste to správně. Kód U by jste měla poslat až ke dni ukončení pobírání rodičovského příspěvku. Zavolejte na příslušnou ZP a domluvte se, jak tuto chybu opravit.

    • 24. 11. 2020 10:05

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Ano, je to špatně.
      Rodičovskou dovolenou mohla čerpat do 16.11.2019.
      Zdravotní pojištění - měla být zaměstnavatelem nahlášena jako osoba, za kterou platí zdravotní pojištění stát do doby, po kterou bude pobírat rodičovský příspěvek (nebo do doby, po kterou čerpá RD, podle toho, co trvá déle). Měla být zařazena v kategorii "Žena na mateřské a osoba na rodičovské dovolené, osoby pobírající peněžitou pomoc v mateřství podle předpisů o nemocenském pojištění, příjemce rodičovského příspěvku (dle zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře)"
      Předložila Vám zaměstnankyně rozhodnutí Úřadu práce, do kdy přesně bude pobírat rodičovský příspěvek?

      Nemůžete jako mzdová účetní zaměstnavatele jen tak od sebe někoho zařazovat do kategorie " L - Osoba celodenně osobně a řádně pečující alespoň o 1 dítě do 7 let věku nebo nejméně o 2 děti do 15 let věku, pokud nemá příjmy ze zaměstnání nebo samostatné výdělečné činnosti", pokud nemáte k tomu od zaměstnance doklady.

    • 24. 11. 2020 10:47

      Lenička 86 (neregistrovaný) ---.89.broadband7.iol.cz

      Nemám žádné rozhodnutí z úřadu práce (do kdy ho bude pobírat), oni Vám pošlou akorát kolik a od kdy a pak než končíte Vás na to upozorní (můžete si to podle částky spočítat do kdy). No já myslela, že dám U k dni kdy začne pracovat ale čím více jsem o to četla, tím jsem byla více nejistá, ale ano teď jsem navíc volala na ZP a pošlu U k 31.12.2020(končí pobírání rodičovského příspěvku). Děkuji Všem za odpovědei.
      Opravím to tedy. Mohu se ještě zeptat jaké doklady bych měla mít k tomu abych mohla přihlásit zaměstnance do kategorie L? Děkuji moc.

    • 24. 11. 2020 10:53

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Jak víte, že bude zaměstnankyně pobírat rodičovský příspěvek naposledy za měsíc prosinec? Když dítě mělo čtvrté narozeniny v listopadu + odst. 6) § 30 Zákona č. 117/1995 Sb.

    • 24. 11. 2020 12:33

      Lenička 86 (neregistrovaný) ---.89.broadband7.iol.cz

      To jsem se spletla listopad 2020, ano máte pravdu, plete se mi to ještě s někým jiným, ale ano je to 30.11.2020.

    • 24. 11. 2020 12:50

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Přečetla jste si ten uvedeny paragraf? Také to může být jen do 31.10.2020

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).