Hlavní navigace

FKSP - dar pro zaměstnance

  • (neregistrovaný) 90.182.214.---

    27. 11. 2020 13:47

    Dobrý den,
    prosím zkušenější o radu. Zaměstnanci letos z důvodu, že se nekoná žádný vánoční večírek, dostanou z FKSP lahev vína a poukázku. Oboje do 500,-. Jak prosím nyní zaúčtovat, lze vůbec to víno čerpat z FKSP? Musí se přidanit do mzdy? V průběhu roku dostala většina 2.000Kč v poukázkach Sodexo a ve výplatě to měli jako nepeněžní příjem. Poukázka na knihy bude také nepeněžní příjem a pokud tedy u zaměstnance za rok překročí tyto nepeněžní příjmy celkem 2.000Kč, musí se přidanit ke mzdě? A jak to bude s tím vínem? Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 11. 2020 16:52

      vladík

      Nepeněžní plnění z FKSP nebo ze zisku po zdanění je do výše 2000 Kč za rok osvobozeno u zaměstnance dle §6/9 písm.g) ZDP, víno je také nepeněžní plnění, pokud překročí tuto částku bude zdaněno. Poukázky na knihy jsou osvobozeny podle §6/9 písm.d), ty se do výše uvedeného limitu nezapočítávají.

    • 27. 11. 2020 17:54

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Paní Vl. myslíte, že že se tazatel / firma tazatele / s výše uvedeným vejde pod

      § 14
      Dary

      (1) Z fondu lze poskytovat zaměstnancům věcné nebo peněžní dary

      a) za mimořádnou aktivitu ve prospěch zaměstnavatele při poskytnutí osobní pomoci při požáru, živelní události a při jiných mimořádných případech a za aktivitu humanitárního a sociálního charakteru a péči o zaměstnance a jejich rodinné příslušníky,

      b) při pracovních výročích 20 a každých dalších 5 let trvání pracovního nebo služebního poměru u zaměstnavatele; do pracovního výročí lze započítat i dobu trvání pracovního poměru u jiných zaměstnavatelů. Do pracovních výročí nelze zahrnout dobu výkonu práce konané na základě dohody o práci konané mimo pracovní poměr,

      c) při životních výročích 50 let a každých dalších 5 let věku,

      d) při prvním přiznání starobního nebo invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně.

      ?

    • 28. 11. 2020 13:51

      Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Mzda a FKSP, to nejde dohromady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).