Hlavní navigace

Živnost, nezávislé povolání, ohlašovací povinnost? (OnlyFans, erotika)

 • (neregistrovaný) 212.79.110.---

  28. 11. 2020 22:03

  Zdravím,
  chci začít provozovat OnlyFans stránku - jedná se o službu, kde si "fanoušci" předplácí přístup k obsahu mé stránky, případně posílají dýška atd. OnlyFans se převážně zaměřuje na pornografii a erotický obsah.
  Prostudovával jsem si zákony a stále nevím, jestli je nutné k takovéto činnosti založit živnost či pouze ohlásit činnost - nebo zda se k tomuto přistupuje ještě zcela jinak. Jde přece jen o činnost vykonávanou za účelem zisku, takže bych nechtěl najednou zjistit, že mám problém s neoprávněným podnikáním.
  Výdělky jistě nejsou zaručené, ale na základě zkušeností jiných si představuji, že bych mohl dosáhnout výdělků až mezi 5 - 20 tisíci měsíčně. Liší se nějak kategorizace těchto příjmů podle jejich výšky?
  Už jsem několikrát slyšel, že to "nemá cenu řešit" - což si upřímně myslím, že je hloupost a může to vést k problémům se zákonem. Pokud mi chcete poradit toto, prosím, ušetřete si čas na něco jiného. Zajímá mě, jak to je správně.
  Nejspíš bych se něco z toho, co mě zajímá, mohl dozvědět na živnostenském úřadě, ale a) nevím, jak budu vysvětlovat nějaké postarší úřednici, co je a jak funguje OnlyFans a b) přece jen povaha této činnosti může způsobit nechtěnou pozornost.
  Možná nejsem jediný, koho toto zajímá, proto ocením každý plodný příspěvek nejen pro sebe, ale i pro jiné, kteří se do toho chtějí pustit.
  Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).