Hlavní navigace

Paušál na auto

  • (neregistrovaný) 185.156.38.---

    30. 11. 2020 17:31

    Prosím o radu,OSVČ-může uplatnit paušál na auto ve výši 4000kč,pokud je auto psáno na manželku? Manželka podniká, ale auto nevyužívá.Kdo bude případně udeden při placení silniční daně? Jsou tam nějaká úskalí? Třeba jakože manželka tím pádem nemůže jet autem ani na nákup?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 12. 2020 5:14

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      ad 1) Jedná se o vozidlo ve společném jmění manželů?

      ad 2) Zákon č. 16/1993 Sb. § 4 Poplatníci daně
      (1) Poplatníkem daně je ten, kdo
      a) je jako provozovatel vozidla zapsán v technickém průkazu vozidla, ..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).