Hlavní navigace

Záloha pro firmu s SK DIČ

  • 31.30.120.---

    3. 12. 2020 13:06

    Dobrý den,

    prosím o radu, asi hloupý dotaz, pokud jsem vystavila zálohu pro firmu s platným SK DIČ, ta ji zaplatila, tak přece nevystavuji daňový doklad o přijaté platbě, když je DPH nulové nebo jsem mimo?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 12. 2020 16:06

      účRen (neregistrovaný) ---.pripojen.cz

      Záleží, co poskytujete. Dodání zboží nebo poskytnutí služby?
      můj tahák:
      Daňové doklady k přijatým zálohám / režim reverse charge

      Dodání zboží do EU českým plátcem plátci DPH, v režimu reverse charge, uhrazené zálohy
      Daňové doklady k přijatým zálohám se nevystavují.
      V daňovém přiznání na ř. 20 a v souhrnném hlášení se vykáže až konečná faktura v celé výši (bez odečtu záloh).

      Poskytnutí služby do EU českým plátcem plátci DPH, místo plnění dle 9/1, tedy režim reverse charge, uhrazené zálohy
      Na každou přijatou platbu zálohy se vystaví daňový doklad.
      V daňovém přiznání na ř. 21 a v souhrnném hlášení se vykáže každá přijatá záloha (daňovým dokladem k přijaté platbě).
      Konečná faktura se vykáže částkou doplatku, jak na ř. 21 DP, tak i v SH.

    • 4. 12. 2020 6:48

      alli (neregistrovaný) ---.csv.cz

      zákony o DPH členských zemí EU nejsou totožné, co některé zmeě mají, není v českém ZDPH,
      pokud jde o dodání zboží osvobozené dle §64 ZDPH, pak nemusíte vystavovat DD k přijaté platbě - viz §22 odst. 1 ZDPH

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).