Mně to vychází, jako by Vám ten svátek nezaplatil vůbec. Protože když podělíte 39000 Kč 168 hodinami, tj. pracovními hodinami včetně hodin ve svátek, (předpokládám, že máte rozvržení pracovní doby od pondělí do pátku po 8 hodinách a že mluvíme o listopadu) a vynásobíte 160 hodinami, tj pracovními hodinami bez svátku, vyjde nějakých 37 tisíc a něco. Pokud máte odpracovaný celý měsíc a ve svátek jste byl doma, pak měla být zaplacena celá měsíční mzda 39000. Anebo (což v některých firmách při měsíční mzdě praktikují) mělo být zaplaceno 37000 a něco plus 8 h krát hodinový průměr.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Novela napravuje dopady změn v penzijním spoření
Daňový trik mezi taxikáři odhalen. Stát měl přijít o 300 milionů korun
Finanční správa zkrátí otevírací dobu. Změna začne platit už od července
Seniory připravují o celoživotní úspory. Tohle jsou nejčastější triky podvodníků
Poplatky za televizi a rozhlas mají skončit. Vláda odsouhlasila zásadní změnu
Od nosičů kufrů k luxusu: Neuvěřitelné příběhy, které stvořily největší módní impéria
3. 12. 2020 18:52
Mám pracovní smlouvu na 39000/měs hrubého.
Tento měsíc byl svátek a mně vyšla hrubá mzda jen 37000,- i s tím proplaceným svátkem Takže dobírám méně.
Je to možné, nebo by měla mzdová účetní nějak dopočtítat, když jsem celý měsíc kromě toho svátku pracovala? Vlastně jsem neměl smluvených 39000/měs a nebyla dodržena pracovní smlouva, nebo to takto je správně
Děkuji za odpověď