Hlavní navigace

Poukázky Sodexo Flexipass

  • (neregistrovaný) 89.177.72.---

    7. 12. 2020 17:00

    Zaměstnavatel (malá s.r.o. o 3 zaměstnancích) nakoupil poukázky sodexo flexipass a každému zaměstnanci chce dát poukázky v celkové hodnotě 2 tis. Kč. Prosím o radu, jak to bude z pohledu mzdy, odvodu daně a SP a ZP. Jedná se o nepeněžní plnění osvobozené od daně a SP a ZP, uvedu na výplatní pásce? Děkuji Kamila Moučková

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 12. 2020 20:04

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Podle kterého písmene se podle zaměstnavatele jedná u zaměstnanců o osvobozené plnění dle 6/9 ZDP?
      A unese zaměstnavatel v případě kontroly (FÚ, ČSSZ,..) důkazní břemeno?

    • 8. 12. 2020 7:52

      Moucka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

      Já to právě nevím, proto se ptám a žádám o radu a názor jak by to mělo být. Nikdy jsem se s těmito poukázkami nesetkala. Kamila Moučková

    • 8. 12. 2020 8:01

      . (neregistrovaný) 5.181.92.---

      Prostudujte si pismeno g) a písmeno d).
      Plus na pism. g) navazující Vyhlášku č. 114/2002 Sb. o FKSP, § 14 Dary,
      U písmene d) musí zaměstnavatel při kontrole prokazat, že uvedené podmínky byly splněny - a zde to vidím na důkazní nouzi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).