Hlavní navigace

Pokuta za parkování - překročení rychlosti

 • (neregistrovaný) 81.201.48.---

  17. 12. 2020 11:02

  Dobrý den,
  Chtěl jsem se zeptat jestli je možné se bránit proti tomu když?
  Pronajímám vozidla a přicházejí mi pokuty za parkování a rychlou jízdu od řidičů kteří si vozidlo pronajmuli. Pokud pokuta přišla v době kdy měl dotyčný vozidlo v pronájmu, tak nebyl problém ho kontaktovat a pokutu uhradil. Teď se mi jedná o to že když už vozidlo v pronájmu nemá a pokuty chodí i skoro rok zpět. Pronajímatel mě slušně pošle do háje, tak já odešlu na na příslušný úřad který pokutu vystavil, konkrétní osobu která vozidlo řídila a měla vozidlo v pronájmu, teď mi přišla pokuta s navýšením o 1000 Kč + 500 pokuta za parkování, že osoba kterou jsem uvedl si dopis od úřadu navyzvedla, tím pádem já jako vlastník - provozovatel vozidla musím zaplatit pokutu + správní poplatek který činí 1500 Kč.
  Chtěl jsem se zeptat je jestli je vůbec nějaká šance se proti tomu bránit? Vše mám doloženou smlouvou o pronájmu, že vozidlo v době spáchání přestupku řídila osoba která si vozidlo pronajala. Spousta osob byla i cizinců která si vozidla pronajimala.
  Děkuji za případnou pomoc- radu jestli je vůbec možné se proti tomuhle bránit.
  Děkuji pronájem vozidel.
  Petr.kotilinek@sez­nam.cz

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 12. 2020 20:04

   Aion (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

   Jako provozovatel vozidla bych zaplatila a zaplacené vymahala na tom, kdo měl vozidlo pronajaté. U cizinců je to problém, já takto řeším řidiče z Japonska.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).